otváracia doba: po-pi: 8:30 - 16:30
en-us
  • en-us
  • hu

Progresívne šošovky: najlepšie riešenie?

02/28/2023

Kedy potrebujete progresívne šošovky?

S pribúdajúcim vekom sa v našich očiach prirodzene vyvíjajú problémy ako presbyopia, počas ktorých očná šošovka stráca pružnosť a schopnosť zaostrovať na blízko. Najpopulárnejším riešením tohto problému je multifokálna šošovka. Má viacero ohniskových bodov, čo umožňuje ostré videnie na rôzne vzdialenosti. Je to však naozaj najlepšie riešenie pre ľudí s presbyopiou? V tomto článku sa zaoberáme s touto otázkou.

Výhody multifokálnych šošoviek:

Jednou z veľkých výhod multifokálnej šošovky je, že umožňuje ostré videnie na niekoľko vzdialeností. Pomocou multifokálnej šošovky sú ostré aj vzdialené predmety, takže osoba môže vykonávať viacero činností bez potreby výmeny okuliarov. Navyše, môžu byť pohodlnejšie ako tradičné okuliare.

Nevýhody multifokálnych šošoviek:

V niektorých prípadoch môže chvíľu trvať, kým si oko zvykne na nové šošovky. Cena je vyššia kvôli špeciálnému výrobnému procesu.

Komu sa odporúčajú multifokálne šošovky?

Multifokálna šošovka sa odporúča pre presbyopov čiže pre každého, kto má cca 40-45 rokov a viac, totiž v tomto veku začínajú problémi videnia už aj na blízko. Tento typ šošoviek Vám umožňuje jasne vidieť na diaľku, na blízko a na stredné vzdialenosti. Navyše na rôzne aktivity nemusíte používať viacero okuliarov.